Tıklayın Bize Hemen Ulaşın Bize Yazın

Şirket Organizasyonlarında Yapılan Aktivitelerin Önemi ve Konumlandırılması

04 Eylül 2020
Şirket Organizasyonlarında Yapılan Aktivitelerin Önemi ve Konumlandırılması

Şirket Organizasyonlarında Yapılan Aktivitelerin Önemi ve Konumlandırılması

İş hayatında kurumsal firmaların motivasyonu yüksek olan çalışanlardan oluşması daima yükselen bir başarının göstergesidir.

Çalışanların sürekli işe odaklanmaları, motivasyonlarının her geçen gün biraz daha düşmesini sağlamaktadır. Bu durumlarda çalışan motivasyonunu arttırmak ve biraz da olsun çalışma ortamlarını keyifli hale getirebilmek adına farklı alanlarda gerçekleştirilecek takım oluşturma aktivitelerinden yararlanmak faydalı olacaktır.

Gerçekleştirilen aktiviteler, çalışanların arasında bir bağ kurmak, streslerini atmak ve birbirleri ile ofis ortamından uzak zamanlarda da tanıma fırsatı yakalamaları açısından etkilidir.

Şirket organizasyonlarında gerçekleştirilen takım aktiviteleri deneyimsel öğrenmeye dayalı olarak gerçekleştirilen ve takım çalışmasını geliştiren aktivitelerden oluşmaktadır. Şirket içerisinde gerçekleştirilen takım çalışması organizasyonları bitiminde yapılan değerlendirmede çalışanların iş hayatına etki süreci incelenmektedir.

Organizasyonlarda verilen eğitimin ardından yapılacak interaktif takım aktivitesi, organizasyonun ortak amacına istinaden oluşturulur. Toplantı aralarında veya eğitim zamanlamasına göre toplantı bitiminde konu ile alakalı interaktif takım oyunları belirlenir ve uygulanır.

Belirlenen takım aktiviteleri kimi zaman takımlar arası rekabeti arttırmakla birlikte kimi zaman da farklı bölgelerde çalışan takımların günün sonunda bir bütünü oluşturması ile sonuçlanır.

Tüm aktivitelerde istenilen ortak hedef, katılımcıların takımdaşlık duygusunu hissetmesi ve bu eğitim sürecinde yaptığı etkinliklerden keyif alarak öğrenmesidir.

Takım Ruhu

Günümüz iş dünyasında şirketlerin başarıya ulaşmalarındaki temel etken çalışanların aynı duyguyu paylaşarak hedefe ulaşmak istemesi ile gerçekleşir. Şirketlerin başarıya doğru sürekli gelişim göstermesi için ortak hedef doğrultusunda bir olma duygusu ile hareket etmeleri gerekmektedir.

Çalışanlar için takımdaşlık olgusunda aynı hedefe odaklanmak, birbirleri arasında büyük bir sinerji oluşturur ve sürekli gelişimi sağlayan güvenli bir ortam yaratır.

Şirket içi eğitimler ile desteklenen takım aktiviteleri, katılımcıların farklı yetkinliklerde başarılı olmaları için oldukça önemlidir. Bu yetkinlikler risk alma, takım arkadaşlarına olan güven, doğru iletişim ve olmazsa olmaz daha ileriye gitmelerini desteklemek için oluşan tatlı rekabet duygularıdır.

Takımdaşlık duygusu, bu yetkinliklerin birleşmesi ile hedeflere ulaşmak adına bir adım önde tutar. Günümüz dinamik iş yapılanmalarında oluşturulan rekabet, verimliliği ve sürekli gelişim duygusu ile birlikte stratejik hedeflere ulaşılmasında kuvvetli bir etken olur.

Şirket İçi Motivasyonu Destekleyen Takım Aktiviteleri

Eğitimlerinde planlanan takım aktiviteleri yapılacak organizasyonun yeri, katılımcı profili, eğitim amacı ve aktiviteye ayrılan süre detaylarına istinaden ortak bir amaç doğrultusunda planlanır.

Eddra etkinlik aktiviteleri ajansı olarak farklı kazanımlarda sonuçlar veren birbirinden farklı 200’den fazla oyunla birlikte kurumsal firmalara hizmet sunmaktayız;

https://eddra.com/hizmetler/

Tüm hazır aktivitelerimizin dışında proje bazlı çalışmalar da gerçekleştirmekteyiz. Oluşturduğumuz özel projeli takım aktiviteleri ile katılımcılara keyifli bir deneyim alanı oluşturup aynı zamanda şirket hedefleri, vizyon, misyon ve değerlerini uygulamalı bir şekilde pekiştiriyoruz.

Kurumda verilmek istenen hedefleri aktivitelerimize entegre ederek eğlenceli, öğretici ve hatırlatıcı bir deneyim sunmuş oluyoruz.

Artık hepimizin de bildiği gibi deneyim her şeydir. Takım aktiviteleri bu deneyimi oluşturmanın en önemli araçlarından biridir.

Tüm bu aktiviteleri gerçekleştirirken markanızın da göz önünde olduğunu unutmayın. Yapılan tüm etkinlikler sizin birer imzanız ve bu imza kağıda atılandan çok daha etkili olacaktır.