Tıklayın Bize Hemen Ulaşın Bize Yazın

VR Gözlük / Virtual Reality Nedir ?

05 Şubat 2020
VR Gözlük / Virtual Reality Nedir ?

VR / Virtual Reality

3d ortamda yaratılan sanal bir dünyanın içerisinde gerçekten bulunuyormuş gibi hissedilmesini sağlayan dijital ve fiziksel elementlerin bütününe sanal gerçeklik denir. Sanal Gerçeklik teknolojileri ile birlikte gerçek dünyadan kopup sanal dünya deneyimlenebilir.

Sanal gerçekliğin ana ürünü VR gözlüklerdir. Vr gözlük ile dijital dünya ile etkileşim haline girilir. Ayrıca bu teknolojide gerçekliğin sağlanması açısından kulaklıklar da büyük bir önem taşırlar. 

Bunların yanı sıra çoğu sanal gerçeklik uygulaması için kumandanın da olması gerekir. Hareket algılayan bu kumandalarr ile kişinin el ve kol hareketlerini de dijital dünyaya adapte eder.

Etkinliklerde Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik aktiviteleri, özellikle trend haline geldikten sonra daha dikkat çekici bir hale gelmeye başardı. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise bol bol hareket ederek oyun oynamak.

Dolayısıyla etkinliklerdeki sanal gerçeklik aktiviteleri, katılımcıların özel bir dünya da daha dinamik ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir.

Dünyanın birçok yerinde düzenlenen etkinliklerde sanal gerçeklilik aktif bir şekilde kullanılıyor. Bunun en önemli sebebi ise potansiyel müşteriye ya da ziyaretçiye daha iözel bir deneyim sunması oluyor. Sanal gerçeklik ile birlikte yapılan sunumlar, çok daha fazla ilgi görüyor.

Etkinlikleriizde VR kurguları kullanmak için detaylı biligi için sales@eddra.com dan bilgi alabilirsiniz. www.eddra.com